Türkiye’nin En Ünlü ve En Güzel Göllerine Nasıl Gidilir, Nerede Kalınır?

Büyük şehirlerin araba gürültüsünden, trafiğinden ve hızından bıkanlar için en güzel tatili önerisi, insanların doğayla iç içe olabileceği, hafta sonu için bile olsa ufak bir kaçamak yaratabileceği göl kenarlarıdır. Eğer hafta içinde zihniniz çok yoruluyorsa, sakinlik ve dinginliğe fazlasıyla ihtiyaç duyuyorsanız, göl kenarında aileniz veya sevdiklerinizle geçireceğiniz ufak bir tatil size iyi gelebilir. Göl kenarında uzun yürüyüşler yapabilir, doğanın ve ormanın sesini dinleyebilir, konakladığınız tesis tarafından sunuluyorsa eğer bisiklet kiralayabilir veya göl kenarında sürmek için kendi bisikletinizi götürebilir, zihninizi ve bedeninizi suyun akıcılığına ve sakinliğine bırakabilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşayanların kolaylıkla ulaşabileceği göller hangileridir? Türkiye’nin hangi göllerini mutlaka görmek gerekir? Yurt dışından turistlerin bile görmek için geldiği, Türkiye’nin en ünlü gölleri hangileridir?

Türkiye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Göller ve Konaklama Seçenekleri

  • Sapanca Gölü (Adapazarı ile Kocaeli arasında): İstanbul’da çalışanlar için harika bir hafta sonu dinlencesi olabilen Sapanca Gölü, biyolojik çeşitlilik ve doğal bitki örtüsü açısından oldukça zengindir. Tam bir oksijen deposu olan Sapanca Gölü’ne İstanbul’dan ve civar illerden ulaşım oldukça kolaydır. Dilerseniz, buradaki yüksek puan alan otellerde konaklayabilir, dilerseniz de ailenizle beraber ufak bir dağ evi de kiralayabilirsiniz. Sapanca’daki güvenilir konaklama seçenekleri arasında, Eren Villa, Villa Life Sapanca ve Aslıbey Konağı bulunmakta.
  • Tuz Gölü (Ankara, Konya, Aksaray): Türkiye’nin tuz ihtiyacının büyük bir bölümünün buradan sağlandığı Tuz Gölü’nün son yıllarda popülerliği gittikçe artmaktadır. Türkiye’nin Maldivleri olarak da tanınmaya başlayan Tuz Gölü, eğer İç Anadolu’nun ortasındaki bir noktada iseniz, aileniz ve sevdikleriniz ile beraber güzel vakit geçirip eğlenebileceğiniz muhteşem anılarla dolu bir gün sunar sizlere. Bu doğal güzelliği görmek için daha fazla beklemenize gerek yok. Tuz Gölü’nü ziyaretiniz sırasında Konya, Aksaray veya Ankara’da bulunan, rotanıza en uygun konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
  • Van Gölü (Van ve Bitlis): Türkiye’nin en büyük ve en ünlü gölü olma özelliğini taşıyan Van Gölü, maceraperestler ve Türkiye’nin doğu illerini keşfetmek isteyenler için oldukça ilginç fırsatlar sunuyor. Ankara’dan trenle veya özel aracınızla ulaşabileceğiniz Van Gölü’nün tam ortasındaki Akdamar Adası, yakın zamanda uluslar arası medyanın gündeminde yer bulmuştu. Doubletree by Hilton Van ve Tatvan’da bulunan The Crater Hotel güvenilir konaklama seçenekleri arasında sayılabilir.