Türkiye’nin En Ünlü SPA ve Dinlenme Merkezleri Nelerdir?

Günlük hayatın ve iş yaşamının getirdiği stres, bütün insanlarda farklı etkiler yaratır. Bazı insanlar için bu etkiler vücutta negatif sonuçlara yol açabilir. Bunlar arasında strese ve üzüntüye bağlı olarak yaşanan bel ve omur ağrıları, sırt kasılmaları ve halsizlik sayılabilir. Ayrıca yıl boyunca çalışma ofisinde, masa başında doksan derecelik açıyla oturup, uzun saatler bilgisayar ekranına bakan çalışanlarda bel fıtığı, boyun kasılması, el kaslarının işlevsizleşmesi gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bütün bu sorunlardan kurtulup, ruhumuza ve bedenimize iyi gelebilecek, bizi yaşadığımız streslerden arındırıp gençleştirebilecek tatil seçenekleri mevcut. Türkiye’nin farklı bölgelerinde SPA ve dinlenme merkezi olarak tasarlanan birçok otel ve tesis, bütün yılın yorgunluğunu atıp, ailesi veya sevdikleriyle hoşça vakit geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor. Peki Türkiye’nin en ünlü, en güzel SPA merkezleri hangileridir? Misafirlerinden tam not alan bu SPA ve dinlenme tesislerine nasıl ulaşılabilir? Hangi bölgede hangi SPA merkezleri var?

  • Hilton Golf Resort Sanitas (Dalaman-Muğla): Muğla’nın eşsiz kumlarıyla ünlü Sarıgerme ilçesine bağlı olarak hizmet veren bu tesiste, aileniz ve sevdiklerinizle farklı SPA paketlerini deneyebilirsiniz. Dilerseniz vücudunuza farklı masajlar yaptırıp, sonra da sizin için bekleyen havuzun tadına varabilirsiniz.
  • Maxx Royal Hotel Aven SPA (Belek-Antalya): Bütün yorgunluğunuzu alacak SPA servislerinin dışında, saunalar, hamamlar ve içi sıcak su dolu kapalı havuzlar bulmak da mümkün bu tesiste. Sevdikleriniz ve ailenizle dinlenmenin doyasıya tadına varırken, uzak doğu masajlarını keşfetmeyi de unutmayın.
  • Kaya Palazzo Golf Resort (Belek-Antalya): Klasik SPA anlayışının çok dışında, kaybettiğinize inandığınız ve geri istediğiniz modunuzu size geri getirecek türden ritüeller içeren masajları ile ünlü bu tesis, misafirlerden tam puan alıyor. Hayat, canlılık, zevk, huzur, sağlık, aşk ve yüz güzelliği üzerine ritüeller ve masajlar sunan Kaya Palazzo, SPA ve dinlence konusunda fark yaratıyor.
  • Venüs Termal Butik Otel (Edremit- Balıkesir): Eğer Kaz Dağlarının sihirli oksijenini içinize çekerken bir taraftan da vücudunuza masaj yaptırmak ve bütün dertlerinizden arınmak istiyorsanız, bu tesis tam size göre. Sadece bu bölgede çıkan termal ve şifalı su sayesinde, vücudunuz istediğiniz enerjiyi alarak yenilecek. Türk hamamı, buhar odası ve termal sulu jakuzileri ile Venüs Termal tam bir iyileşme merkezi.