Türkiye’de Tatilin Tadını Doya Doya Çıkarmak

Türkiye dünyanın birçok noktasından gelen yüzlerce turist için bulunmaz bir tatil cenneti olma özelliğini halen sürdürmekte. Türkiye toplumunun genlerinde; iyi hizmet, misafiri sahiplenme, elinden gelenin fazlasını sunarak yabancıya yardım etme, güler yüz gösterme, iyi niyetle davranma, gönülden misafirperverlik etme gibi özellikler bulunduğu için, hizmet sektöründe ve özellikle turizm otelcilik alanında dünyada pek az rakibi olduğu söylenebilir. Aslında sadece bu özellikler bile dünyanın farklı noktalarından birçok insanın Türkiye’ye turistik ziyarette bulunması için yeterli sebepken, son dönemlerde Türkiye’nin ağırladığı misafir sayısında bir azalma olduğu bir gerçektir. Yılın dört mevsiminde ziyaret edilebilen ve misafirlerine bulunmaz olanaklar sunan, üstelik bütün bunları da kısıtlı bütçelerle organize edebilen Türkiye, neden ve ne zaman ziyaret edilmeli? Türkiye’yi dünyanın diğer ülkelerine göre turizm alanında farklı ve ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdir? Neden Türkiye’yi ziyaret etmeliyim? Türkiye’de tatilin tadı doya doya nasıl çıkar? İşte tüm bu soruların yanıtını aşağıda beraber cevaplıyoruz:

  • Türkiye; Avrupa ülkeleri, Amerika, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda gibi uzak noktalardan gelen misafirler için son derece uygun fiyatlar sunmaktadır. Türkiye’de kullanılan para birimi, bu noktalardan gelen misafirlerin kullandıkları para birimine göre daha ucuzdur. Bu sebeple, bu ülkelerden gelecek turistlerin herhangi bir yerde yapacakları tatile oranla Türkiye’de yapacakları tatil onlara çok daha aza mal olacak, çok daha hesaplı bir bütçeyle daha kapsamlı bir tatil yapma fırsatı bulacaklardır.
  • Türkiye her mevsim ziyaret edilebilen bir bölgededir. İklimsel olarak yılın hangi zamanı gelinirse gelinsin, Türkiye misafirlerine ilginç ziyaret noktaları ve konforlu konaklama imkanı sunar. Yani Türkiye’ye tatile gelmek için yılın belirli bir zamanını beklemenize gerek yok.
  • Türkiye dünyanın hiçbir bölgesinin sunmadığı kadar fazla tarihi ve arkeolojik çeşitliliğe sahiptir. Bu sebeple çok kısa sürelerde bile, Türkiye’ye gelen misafirler birçok farklı uygarlığa dair bilgi sahibi olabilir, genel kültür açısından kendilerini geliştirebilirler.
  • Dünya üzerinde yapılagelen her türlü hobinin, el sanatının, doğa sporlarının, çiftlik üretiminin veya dağcılık ile tırmanış şekillerinin bir örneği mutlaka Türkiye’de de mevcuttur. Bu tür deneyimleri kazanmak Türkiye’de daha hesaplı olacağından, Türkiye yabancı misafirler için bulunmaz bir tatil ve turizm ülkesidir.