Türkiye’de Mevsimine Göre Tatil İmkanları ve Konaklama Seçenekleri

Türkiye yılın her mevsimi gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından gelen misafirlere farklı tatil programları sunabilen bir ülke. Ziyaretçilerine farklı mevsimlerde farklı tatil ve konaklama seçenekleri sunabilen Türkiye, dört mevsim turizm potansiyelini geliştiren ve kaliteli hizmet sunmayı amaç edinmiş her bütçeye hitap edebilen farklı içerik ve seviyedeki otelleriyle göz dolduruyor. Türkiye’ye tatile gitmek istemek için doğru mevsimi ve doğru zamanı beklemenize hiç gerek yok. Peki, yılın farklı mevsimlerine göre Türkiye’de hangi tatil programları yapılabilir? Türkiye her mevsim gezilebilecek bir ülke mi? Farklı mevsimlerde, nerelere gitmeli ve nerede konaklamalı? Çocuklu aileler ve genç çiftler için farklı mevsimlerde Türkiye’nin sunduğu tatil seçenekleri nelerdir?

Mevsimlere Göre Türkiye’de Tatil Programları ve Konaklama Seçenekleri

  • Eğer kış mevsiminde Türkiye’ye tatile gelmeyi planlıyorsanız, Türkiye size farklı coğrafyalarında farklı imkanlar sunacaktır. Aileniz veya sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz bir kayak tatili için Türkiye en uygun noktalardan birisidir. Uludağ Kayak Merkezi, Erciyes Kayak Merkezi, Erzurum Kayak Merkezi, Sarıkamış Kayak Merkezi, Davraz Kayak Merkezi, Saklıkent Kayak Merkezi ve Ilgaz Kayak Merkezi lüks kayak otelleri ve profesyonel hizmetiyle sizleri bekliyor.
  • Eğer sonbahar mevsiminde Türkiye’de tatile gelmek istiyorsanız, sizi mutlulukla karşılayacak olan sonbahar güneşine hazır olun. Türkiye’nin özellikle Akdeniz ve Ege sahilleri; Eylül, Ekim ve hatta Kasım aylarında hala sıcak olmakta ve misafirlerini memnun etmektedir. Eğer uzun doğa yürüyüşleri yapmak ve bunu yaparken de bunaltıcı sıcaktan korunmak istiyorsanız, sonbahar ayları sizin için yılın en uygun dönemi denilebilir. Bisiklete binebilir, tırmanış yapabilir, uzun vadi ve ova yürüyüşlerine katılabilir, yereldeki üreticilerle buluşup zeytin hasadına katılabilir, hatta sıcak sularda dalış yapıp su altı dünyasını keşfedebilirsiniz. Özellikle; Kuşadası, Side, Bozcaada, Assos-Behramkale, Marmaris gibi tatil noktaları, bu mevsimde daha uygun fiyatlarla misafirlerini beklemekte.
  • Eğer ilkbahar mevsiminde Türkiye’yi ziyaret ediyorsanız, açık mavi gökyüzünü her daim görmeye, yeşeren ağaçlar ile portakal kokan bahçelerde yürüyüşe çıkmaya hazır olun. Biyoçeşitlilik anlamında çok zengin bir coğrafyaya sahip olan Türkiye’de, ilk baharla uyanan doğanın bütün canlılarıyla enerjinizi toplayabilirsiniz. Bunun için en güzel noktalar, Kelebekler Vadisi- Fethiye, Nallıhan Kuş Cenneti, Manyas Kuş Cenneti ve İzmir Gediz Deltası Flamingo alanlarıdır.
  • Yaz mevsiminde Türkiye’de turizm potansiyelinin tavan yaptığı söylenebilir. İsterseniz Karadeniz’de yaylalara çıkın, isterseniz güney bölgelerde deniz-güneş-kum tatili yapın. Tercih sizin.